Cennik montażu kamer: Ile kosztuje założenie monitoringu w domu ?

Monitoring to niezastąpiony element zabezpieczenia domu, firmy lub innego obiektu. Dzięki niemu możesz mieć stały podgląd na to, co dzieje się na Twojej posesji, a także reagować na ewentualne zagrożenia. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup i instalację systemu monitoringu, warto zapoznać się z cennikiem montażu monitoringu i porównać oferty różnych firm instalatorskich. W tym artykule przedstawimy,Ile kosztuje instalacja kamer i systemu monitoringu i na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu monitoringu.

Rodzaje systemów monitoringu i ich ceny

Na rynku dostępne są różne rodzaje systemów monitoringu, które różnią się między sobą sposobem transmisji i zapisu obrazu, jakością i funkcjonalnością kamer, a także ceną i łatwością montażu. Najpopularniejsze są:

Ile kosztuje instalacja kamer i systemu monitoringu?
cennik neto-sfera
  • Monitoring analogowy – to najstarszy i najtańszy rodzaj monitoringu, który polega na przesyłaniu sygnału analogowego z kamer do rejestratora za pomocą kabli koncentrycznych. Jakość obrazu jest niska, a zapis jest ograniczony pojemnością dysku twardego. Montaż jest prosty, ale wymaga dużej ilości okablowania. Cena za zestaw 4 kamer i rejestratora to około 1000 zł, a cena montażu zaczyna się od 1000 zł.
  • Monitoring cyfrowy – to nowoczesny i droższy rodzaj monitoringu, który polega na przesyłaniu sygnału cyfrowego z kamer do rejestratora za pomocą kabli UTP lub sieci bezprzewodowej. Jakość obrazu jest wysoka, a zapis jest możliwy na dysku twardym, karcie pamięci lub w chmurze. Montaż jest łatwiejszy niż w przypadku monitoringu analogowego, ale wymaga odpowiedniego sprzętu i konfiguracji. Cena za zestaw 4 kamer i rejestratora to około 2000 zł, a cena montażu zaczyna się od 1000 zł.
  • Monitoring IP – to najnowszy i najdroższy rodzaj monitoringu, który polega na przesyłaniu sygnału IP z kamer do rejestratora lub serwera za pomocą sieci internetowej. Jakość obrazu jest najwyższa, a zapis jest możliwy na dowolnym nośniku lub w chmurze. Montaż jest najprostszy, ale wymaga dostępu do internetu i konfiguracji. Cena za zestaw 4 kamer i rejestratora to około 3000 zł, a cena montażu zaczyna się od 1000 zł.

Czynniki wpływające na cenę montażu kamer

Oprócz rodzaju systemu monitoringu, na cenę montażu kamer wpływa wiele innych czynników, takich jak:

  • Liczba i rodzaj kamer – im więcej kamer chcesz zamontować, tym wyższy będzie koszt montażu. Ponadto, ceny kamer mogą się znacznie różnić w zależności od ich parametrów technicznych, takich jak rozdzielczość, kąt widzenia, zoom, tryb nocny, detekcja ruchu, obrotowość, odporność na warunki atmosferyczne itp. Przykładowo, kamera statyczna o niskiej rozdzielczości może kosztować około 100 zł, a kamera o wysokiej rozdzielczości może kosztować nawet 1000 zł.
  • Lokalizacja i trudność montażu – im trudniejszy i bardziej skomplikowany jest montaż kamer, tym wyższa będzie cena usługi. Na trudność montażu wpływa między innymi wysokość, na której mają być zamontowane kamery, odległość między kamerami a rejestratorem, dostępność zasilania i internetu, konieczność wiercenia, kucia, układania przewodów itp. Przykładowo, montaż kamer na zewnątrz budynku może być droższy i bardziej czasochłonny niż montaż kamer wewnątrz.
  • Firma instalatorska – różne firmy instalatorskie mogą oferować różne ceny za montaż kamer, w zależności od swojego doświadczenia, jakości usługi, dostępności terminów, lokalizacji, gwarancji itp. Dlatego warto porównać kilka ofert i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Przykładowo, cena za montaż jednej kamery może się wahać od 150 zł do 350 zł.

Ile kosztuje montaż monitoringu ?

Ile kosztuje instalacja kamer i systemu monitoringu?

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik montażu instalacji monitoringu dla domu jednorodzinnego, który zawiera koszt urządzeń i usługi:

Rodzaj systemuCena za zestaw 4 kamer i rejestratoraCena za montaż 4 kamer
Monitoring analogowyod 600 złod 1000 zł
Monitoring cyfrowyod 1500 złod 1000 zł
Monitoring IPod 2000 złod 1000 zł

Oczywiście, cennik ten ma charakter orientacyjny i może się różnić w zależności od indywidualnych warunków i preferencji. Dlatego zalecamy skontaktować się z nami i poprosić o wycenę konkretnej usługi.

Podsumowanie

Montaż monitoringu to inwestycja, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort Twojej nieruchomości. Jednak, aby nie przepłacić za tę usługę, warto zapoznać się z cennikiem montażu monitoringu i porównać oferty różnych firm instalatorskich. Na cenę montażu kamer wpływa wiele czynników, takich jak rodzaj systemu monitoringu, liczba i rodzaj kamer, lokalizacja i trudność montażu, firma instalatorska itp. Przykładowy cennik montażu monitoringu dla domu jednorodzinnego pokazuje, że koszt tej usługi może się wahać od 1600 zł do 5000 zł. Ostateczna cena zależy jednak od indywidualnych warunków i preferencji, dlatego zalecamy skontaktować się z nami i poprosić o wycenę konkretnej usługi.

Jesteśmy firmą Neto-sfera, która specjalizuje się w usługach montażu kamer i monitoringu. Oferujemy profesjonalną instalację, serwis i gwarancję na nasze systemy monitoringu. Nasze usługi świadczymy na terenie Radomia i okolic. Skontaktuj się z nami już dziś i zapytaj o naszą specjalną promocję na gotowe zestawy monitoringu. Nie zwlekaj, zadbaj o swoje bezpieczeństwo z nami!