Alarm bezprzewodowy – jaki wybrać i dlaczego warto się zabezpieczyć?

Bezpieczeństwo domu i rodziny to jedna z najważniejszych kwestii dla każdego właściciela nieruchomości. Nie chcemy, aby nasz dobytek padł łupem złodziei, a nasze bliskie osoby były narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego warto zainwestować w system alarmowy, który skutecznie odstraszy potencjalnych włamywaczy i poinformuje nas o każdej próbie wtargnięcia na nasz teren.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są alarmy bezprzewodowe, które mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami przewodowymi. Jakie są te zalety i jaki alarm bezprzewodowy wybrać? Odpowiadamy na te pytania w naszym artykule.

Zalety alarmów bezprzewodowych

Alarmy bezprzewodowe to systemy, które nie wymagają prowadzenia kabli między poszczególnymi elementami, takimi jak czujniki, syreny, klawiatury czy centrale. Komunikacja odbywa się za pomocą fal radiowych lub sieci GSM. Dzięki temu instalacja jest znacznie prostsza, szybsza i tańsza, a system jest elastyczny i łatwo można go rozbudować o dodatkowe urządzenia.

Alarmy bezprzewodowe mają również inne zalety, takie jak:

 • Możliwość zdalnego sterowania – za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie lub SMS-a można uzbrajać i rozbrajać system, sprawdzać jego stan, otrzymywać powiadomienia o alarmach lub awariach, a nawet sterować innymi urządzeniami w domu, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie czy rolety.
 • Brak ryzyka uszkodzenia kabli – w przypadku alarmów przewodowych istnieje ryzyko, że kable mogą zostać uszkodzone przez gryzonie, wilgoć, ogień lub celowe działanie włamywaczy. Wtedy system może przestać działać lub generować fałszywe alarmy. Alarmy bezprzewodowe nie mają tego problemu, ponieważ nie mają żadnych kabli.
 • Estetyka i dyskrecja – alarmy bezprzewodowe są zazwyczaj mniejsze i bardziej eleganckie niż alarmy przewodowe, a ponadto nie psują wyglądu wnętrza, ponieważ nie ma widocznych kabli. Można je łatwo ukryć przed wzrokiem niepożądanych gości lub umieścić w miejscach trudno dostępnych.
 • Możliwość przeniesienia – alarmy bezprzewodowe są idealne dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania lub wynajmują nieruchomość. Można je łatwo zdemontować i zabrać ze sobą, a następnie ponownie zainstalować w nowym miejscu.

Jaki alarm bezprzewodowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli alarmów bezprzewodowych, które różnią się między sobą parametrami, funkcjami i ceną. Aby wybrać odpowiedni alarm dla swoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak:

 • Liczba i rodzaj czujników – czujniki to urządzenia, które wykrywają ruch, dym, zalanie, otwarcie drzwi lub okien, połamanie szyby lub wstrząs. W zależności od wielkości i układu nieruchomości oraz stopnia zagrożenia, należy dobrać odpowiednią liczbę i rodzaj czujników, które będą chronić wszystkie newralgiczne punkty. Niektóre alarmy mają ograniczoną liczbę stref, do których można podłączyć czujniki, inne pozwalają na dowolną konfigurację.
 • Rodzaj komunikacji – alarmy bezprzewodowe mogą komunikować się za pomocą fal radiowych lub sieci GSM. Te pierwsze są tańsze, ale mają mniejszy zasięg i mogą być podatne na zakłócenia lub zagłuszenie. Te drugie są droższe, ale mają większy zasięg i niezawodność, a ponadto umożliwiają zdalne sterowanie i powiadomienia za pomocą SMS-ów lub połączeń głosowych. Niektóre alarmy mają oba rodzaje komunikacji, co zwiększa ich niezawodność i bezpieczeństwo.
 • Zasilanie – alarmy bezprzewodowe są zasilane bateriami lub akumulatorami, które należy regularnie wymieniać lub ładować. Niektóre alarmy mają wbudowany akumulator, który zapewnia pracę systemu w przypadku zaniku zasilania sieciowego. Należy sprawdzić, jak długo bateria lub akumulator wystarcza na jedno ładowanie i jak często trzeba je wymieniać lub ładować. Niektóre alarmy mają funkcję informowania o niskim stanie baterii lub akumulatora.
 • Funkcje dodatkowe – alarmy bezprzewodowe mogą mieć wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Niektóre z nich to:
  • Obsługa polskiego języka – niektóre alarmy mają polskie menu, komunikaty głosowe i instrukcje obsługi, co ułatwia ich instalację i konfigurację.
  • Funkcja opóźnienia – niektóre alarmy mają możliwość ustawienia czasu opóźnienia, który pozwala na bezpieczne wejście lub wyjście z monitorowanego obszaru bez uruchamiania alarmu.
  • Funkcja czuwania – niektóre alarmy mają możliwość ustawienia trybu czuwania, który pozwala na aktywowanie tylko części czujników, np. na parterze, podczas gdy na piętrze można swobodnie poruszać się bez uruchamiania alarmu.
  • Funkcja alarmu medycznego – niektóre alarmy mają możliwość wysłania sygnału alarmowego do wybranych numerów telefonów w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku domowego, np. za pomocą specjalnego przycisku lub bransoletki.
  • Funkcja sterowania innymi urządzeniami – niektóre alarmy mają możliwość sterowania innymi urządzeniami w domu, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, rolety, brama garażowa czy kamera IP, za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie lub SMS-a.

Gdzie kupić alarm bezprzewodowy?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup alarmu bezprzewodowego, to polecamy skorzystać z oferty naszej lokalnej firmy Neto-Sfera.pl, która specjalizuje się w sprzedaży, instalacji i serwisie systemów alarmowych. Oferujemy profesjonalne doradztwo, atrakcyjne ceny, szybką realizację i gwarancję jakości. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez naszą stronę internetową, telefon lub e-mail. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać najlepszy alarm bezprzewodowy do Twoich potrzeb.

Polecamy system alarmowy bezprzewodowy Satel Perfecta lub Ajax

system bezprzewodowy Satel Perfecta - alarmy Radom
system bezprzewodowy Ajax, alarmy Radom

https://posts.gle/XiWTmm